Wsporniki tarasowe – kluczowe elementy stabilności i trwałości tarasu

W budowie tarasu jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę, są wsporniki tarasowe. Stanowią one kluczowy element, który zapewnia stabilność i trwałość całej konstrukcji tarasu. Przyjrzymy się jakie zalety mają wsporniki SystemPeter PICLIP.

Funkcje wsporników tarasowych

Stabilizacja tarasu: Jedną z głównych funkcji wsporników tarasowych jest zapewnienie stabilności całej konstrukcji tarasu. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym wspornikom, taras jest podtrzymywany na właściwej wysokości i równomiernie rozkładane są obciążenia. To zapobiega przechyłom, przenoszeniu naprężeń na poszczególne elementy tarasu oraz minimalizuje ryzyko odkształceń i uszkodzeń.

Ochrona podłoża:

Wsporniki regulowane SystemPeter PICLIP  zmniejszają ryzyko uszkodzenia nawet najbardziej wymagającego  zaizolowanego podłoża. Krawędź wspornika jest zaokrąglona,  pozwala to na uniknięcie uszkodzenia izolacji czy papy.  Dodatkowym elementem chroniącym podłoże tarasu jest Peter Maty która dzięki zastosowaniu dodatkowo chroni wymagające podłoże.

Regulacja wysokości:

Wsporniki tarasowe posiadają funkcję regulacji wysokości, co stanowi ogromną zaletę podczas budowy tarasu na nierównym terenie. Dzięki temu, można dostosować wysokość tarasu do konkretnych warunków terenowych, zapewniając w ten sposób równomierne rozmieszczenie belki nośnej i konstrukcji tarasu. Regulacja wysokości wsporników umożliwia także łatwiejsze utrzymanie tarasu w poziomie, niezależnie od ukształtowania terenu.

Izolacja wilgoci:

Wspornik tarasowe posiadają właściwości izolacyjne, które pełnią funkcję ochronną dla drewna tarasowego. Bezpośredni kontakt drewna z podłożem może prowadzić do szybszego rozkładu materiału z powodu wilgoci i zwiększonego ryzyka wystąpienia gnicia. Wsporniki SystemPeter PICLIP tworzą barierę ochronną, chroniąc drewno przed szkodliwymi wpływami podłoża i przedłużając jego trwałość.

Wiele podłoży, jeden wspornik:

Wsporniki regulowane SystemPeter PICLIP który możemy stosować na wielu rodzajach podłoża, między innymi:

  • żwir,
  • zagęszczona ziemia,
  • trawa,
  • beton ,
  • papa, izolacja,
  • stary taras.

Wsporniki regulowane SystemPeter PICLIP – materiały i jakość

Wsporniki regulowane SystemPeter PICLIP to najpopularniejszy produkt do poziomowania tarasów wśród profesjonalistów i klientów indywidualnych. Dzięki szerokiej rozpiętości regulacji, można precyzyjnie dostosować wysokość tarasu do warunków terenowych, zapewniając idealne wypoziomowanie.

Wsporniki tarasowe wykonane ze wzmocnionego polipropyleny który jest  trwałym i stabilnym materiałem do zastosowania podczas budowy tarasu. Wsporniki są bardzo popularne ze względu na swoje liczne korzyści. Są one lekkie, trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, co sprawia, że są idealne do zastosowania w tarasach zewnętrznych. Wsporniki regulowane są łatwe  w montażu i oferują regulację wysokości, co umożliwia szybkie wypoziomowanie tarasu. Dodatkowo, tworzywo sztuczne nie koroduje, co sprawia, że wsporniki są odporne na wilgoć i inne czynniki atmosferyczne, co przekłada się na ich trwałość.

Wskazówki dotyczące instalacji wsporników tarasowych regulowanych

Wsporniki tarasowe regulowane to popularne rozwiązanie, które umożliwia precyzyjne dostosowanie wysokości tarasu do nierównego terenu. Ich prawidłowa instalacja jest kluczowa dla zapewnienia stabilności i trwałości tarasu. W poniższym opisie przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek dotyczących instalacji wsporników tarasowych regulowanych, które pomogą Ci osiągnąć pożądane rezultaty.

Przygotowanie podłoża:

Przed rozpoczęciem instalacji wsporników tarasowych regulowanych ważne jest, aby podłoże było odpowiednio przygotowane. Upewnij się, że teren jest wolny od przeszkód i wyrównany. Usuń wszelkie zbędne elementy, takie jak kamienie, korzenie lub inne obiekty, które mogą wpływać na stabilność tarasu.

Wybór odpowiednich wsporników:

Przed zakupem wsporników tarasowych regulowanych, sprawdź jaką wysokość wspornika regulowanego będzie Ci potrzebna zmierz wysokość od gruntu/podłoża do miejsca w którym ma się kończyć tj, okna tarasowego, drzwi itp. Wsporniki mają kilka centymetrów regulacji więc będziesz  w stanie swobodnie wypoziomować taras.  Pamiętaj przy zamówieniu wskaż jakie wsporniki potrzebujesz. Są dwa rodzaje pod płytę lub pod  deskę tarasową. Jest to istotne przy zastosowaniu. Wsporniki pod płytę mają specjalną budowę głowicy pozwalające na stworzenie automatycznie fug między płytkami a wspornik dla tarasu z deski ma specjalnie przystosowaną głowice pod legary by przymocować go na wkręty z jednej strony. Wsporniki zarówno pod deski tarasowe, jak i płyty kupisz tutaj: https://pinat.com.pl/kategoria-produktu/wsporniki/

Planowanie umiejscowienia wsporników:

Dokładne zaplanowanie umiejscowienia wsporników jest istotne dla równomiernego rozłożenia obciążenia na tarasie. Przemyśl układ wsporników, aby uniknąć nieprawidłowych nacisków na poszczególne elementy konstrukcji. Zwróć uwagę na minimalizację odległości między wspornikami, aby zapewnić równomierne rozłożenie obciążenia na całej powierzchni tarasu. Przy budowie tarasu z płyty wspornik podpiera każdy narożnik, jeśli używamy płyty tarasowej większej niż 60×60 cm podparcie jest wskazane dodatkowe na środku płyty by taras był stabilny.  Przy tarasie drewnianym i kompozytowym ważna jest informacja jakiego legara używamy to od niego zależy prawidłowe podparcie wspornikiem. Zapytaj naszych specjalistów pomogą w obliczeniu zapotrzebowanie dl Ciebie!

Precyzyjna regulacja wysokości:

Wsporniki tarasowe regulowane umożliwiają dostosowanie wysokości tarasu do nierówności terenu. Przed przystąpieniem do instalacji, starannie dostosuj wysokość wsporników, aby uzyskać poziomy taras. Skorzystaj z poziomicy i narzędzi pomiarowych, aby upewnić się, że taras jest idealnie wypoziomowany. Regularnie sprawdzaj poziomowanie podczas procesu instalacji. Dzięki specjalnemu kołnierzowi wspornika możesz regulować także w trakcie montażu. Wsporniki regulowane mają szeroki zakres regulacji od 8 mm do 260 mm. Można również nadbudować wspornik do wysokości 700 mm za pomocą adaptera 110.

Montaż tarasu:

Gdy ułożenie tarasu jest zgodne z potrzebami danego tarasu, możesz przystąpić do montażu deski płyty. Pamiętaj wszystkie akcesoria potrzebne do ułożenia tarasu znajdziesz na nszej stronie.

Jeśli układasz taras z płyty pamiętaj o podkładce na wspornik która amortyzuje ruchy płyt oraz o klipsach dylatacyjnych które pozwalają na swobody odpływ wody opadowej przy elewacji nie niszcząc ściany.

Taras z desek drewnianych lub kompozytowych nic prostszego, sprawdź nasze legary aluminiowe oraz klipsy.  Oba produkty pomogą zbudować piękny taras z każdej deski dostępnej na rynku. Z nami zbudujesz swój wymarzony taras.

Wsporniki SystemPeter PICLIP to wysokiej jakości produkty które wypoziomują najbardziej wymagający taras. Pozwolą  na estetyczny wygląd, stabilne podparcie oraz przyśpieszą montaż wymarzonego tarasu.