Budując nasz wymarzony tarasu stajemy przed wieloma decyzjami i wyborami. Zaczynając od wielkości, kształtu tarasu, wspornika regulowanego, wariantu legara, po rodzaj użytej deski tarasowej kompozytowej lub drewnianej. Zatem czy warto jeszcze zaprzątać sobie głowę specjalnymi systemami ukrytego montażu?

Na to pytanie postaramy się udzielić odpowiedzi, wskazując zalety i wady montażu tradycyjnego oraz nowego systemu montażowego System Peter PICLIP.

Montaż tradycyjny desek tarasowych

Montaż tradycyjny to zwyczajnie mówiąc łączenie deski tarasowej z legarem za pomocą plastikowych klipsów i wkrętów. Jest to najprostszy i powszechnie stosowany system mocowania desek.
Do montażu desek używa się lub powinno używać się wkrętów ze stali nierdzewnej. Stosowanie wkrętów ze zwykłej stali powoduje szybką ich korozję co w znacznym stopniu skraca żywotność całego tarasu. Przy montażu desek tarasowych do legarów aluminiowych oraz kompozytowych, musimy wcześniej nawiercić legary. Montaż tradycyjny jest stosunkowo niedrogi i trwały lecz koniczność rozwierania legarów przekłada się wydłużenie samego procesu montażu.

System niewidocznego montażu desek tarasowych - SystemPeter PICLIP

SystemPeter PICLIP – jest to system ukrytego montażu tarasu o wielu zaletach i bardzo dużej trwałości. Zapewnia om automatycznie ustawienie wielkości fugi. Ponadto jego dużym plusem jest  możliwość szybkiego korygowania ich położenia oraz wymiany uszkodzonej pojedynczej deski tarasowej w przeciwieństwie do innych systemów montażowych, które tej funkcji nie mają.

Klips montażowy jest w kolorze czarnym dzięki czemu w szczelinie dylatacyjnej jest bardzo estetyczny i praktycznie niewidoczny. W przeciwieństwie do innych systemów, stosując klipsy Peter PICLIP zapewniamy stałą cyrkulację powietrza pomiędzy deskami i legarami. Klipsy są proste w montażu i wyjątkowo trwałe, zapewniają niepowtarzalną estetykę tarasu, dbając jednocześnie o jego trwałość i żywotność. System ukrytego montażu System Peter PICLIP to nie tylko klips montażowy ale również specjalny legar aluminiowy z kanałem śrubowym.

Zastosowanie w nim specjalnego kanału śrubowego powoduje brak konieczności rozwiercania legara przed montażem klipsa co w znaczy stopniu ułatwia i skraca cały proces montażu desek tarasowych. Dodatkowo legar aluminiowy systemu Peter PICLIP posiada specjalne rowki które idealnie pasują wsporników regulowanych.  Zastawanie rowków bocznych ma na celu szybki montaż legara do wspornika bez konieczności ich rozwierania i skręcenia co w przydatku innych systemów jest konieczne.

  • Klipy-do-mocowania-desek-tarasowych
  • System-niewidocznego-montau-desek-tarasowych
  • klip-montaowy-z-desk-tarasow
  • legar-aluminiowy---system-peter-piclip

 

© 2019 System Peter PICLIP. All Rights Reserved.