Legary aluminiowe stosuje się podczas budowy tarasów z drewna lub deski tarasowej kompozytowej lub montażu płyty tarasowej (gresowej, tarasowej). Legary należy mocować do podłoża stabilnie w celu zapewnienia mocnej podstawy tarasu. Montujemy je równolegle do spadku podłoża ( można również montować legary prostopadle do spadku podłoża. Przy takiego typy montażu pod legary należy zastosować podkładki dystansujące, które umożliwią swobodny przepływ wody opadowej ) , a ich rozstaw uzależniony jest od przekroju deski tarasowej i może wynosić od 40 do 60 cm. W zależności od tego jaką chcemy uzyskać wysokość gotowego tarasu możemy legar postawić na wspornikach regulowanych.

Możemy je również zastosować do budowy elementów towarzyszących przy budowie tarasu jak konstrukcje schodów, barierki lub pergole.

 Legary aluminiowe w przeciwieństwie do legarów drewnianych nie wymagają żadnej konserwacji. Nie ulegają korozji, czy biodegradacji. Profile aluminiowe są lekkie, sztywne i proste co ułatwia montaż.

Legar aluminiowy systemPeter PICLIP to nowość na polskim rynku. Legar został opracowany specjalnie do stóp przestawnych systemu Peter CLIP z adapterem Click. Jego innowacyjna konstrukcja składa się z kanału śrubowego oraz rowka bocznego. Do systemu dokładamy tez kątownik który umożliwia sprzęganie ze sobą legarów i tworzenie zwartej konstrukcji.

Konstrukcja ta uniemożliwia prace desek kompozytowych oraz drewnianych, oraz jest bardzo stabilna.

Kanał śrubowy biegnący przez środek całego legara przystosowany jest specjalnie do klipsa montażowego systemu Peter PICLIP. Takie rozwiązania powoduje brak konieczności nawiercania legara przed montażem klipa. Takie rozwiązanie w znacznym stopniu ułatwia i skraca czas montażu tarasu.

Rowek boczny natomiast służy przede wszystkim do prostego i szybkiego montażu stóp przestawnych systemu Peter CLIP z adapterem Click. Profile te można po prostu przypiąć - bez użycia wkrętów.

Legary aluminiowe można również mocować bezpośrednio do  podłoży betonowych, kamiennych, papy, itp. W przypadku takiego montażu legarów bezpośrednio na wyżej wymienionym podłożu należy użyć kleju systemowego Peter PUR.

Klej systemowy Peter PUR to wysokiej jakości klej mający szerokie zastosowanie. Idealnie nadaje się do klejenia legarów aluminiowych na podłożach biutumicznych, betonowych, kamiennych. Jak również idealnie nadaje się do klejenia i uszczelniania powierzchni o dużej ruchomości z betonu, drewna, produktów WPC, kamienia itp.

  • nowy-legar-peter-piclip
  • nowy-legar-peter-piclip1
© 2019 System Peter PICLIP. All Rights Reserved.