Instrukcja montażu desek tarasowych systemu Peter PICLIP

Instrukcja do pobrania w wersji elektronicznej: Pobierz Instrukcję

 1. Rozmieszczenie elementów montażowych
     
  Poniższy rysunek (rys.1) przedstawia rozmieszczenie legarów i wsporników regulowanych marki SystemPETER PICLIP w przypadku montażu na płycie betonowej lub na dachu odwróconym. Rozmieszczenie legarów względem siebie, licząc od brzegu legara wynosi 45 cm ( odległość ta może zostać zmniejszona gdy producent deski zaleca inaczej). W celu zapewnienia sztywności konstrukcji należy utworzyć tzw. ”ramę”. Na wolnych końcach legara montujemy legar poprzeczny. Legary poprzeczne montowane są za pomocą kątownika systemowego występującego w komplecie z wkrętami samowiercącymi.


  Rys. 1 Przykładowe rozmieszczenie legarów i wsporników regulowanych
    W przypadku montażu na gruncie dodatkowo należy zastosować pod wspornik płytę betonową ( np. 30x30x5 cm )(Rys.2). Element ten ma zapewnić stabilność konstrukcji. Konstruując taras na gruncie należy pamiętać o rozłożeniu specjalnej włókniny aby pozbyć się możliwości wrastania roślinności.

  Rys.2 Legar na podkładzie betonowym
 2. Sposoby klejenia legarów

    W przypadku stosowania legara aluminiowego na podłożu betonowym zaleca się klejenie przy użyciu kleju PeterPUR. W celu zapewnia trwałego połączenia legara z betonem zaleca się zmatowienie klejonej powierzchni legara. W sytuacji jeśli legar jest ułożony poprzecznie do spadku należy stosować podkładki (podkładki dystansowe SystemPeter PICLIP) które zapewnią swobodny odpływ wody opadowej. Podkładkę stosuje się co 50 cm wzdłuż legara.

  Rys. 3 Przykładowy rysunek klejenia legara

Instrukcja montażu klipsa montażowego PICLIP 

Rys. 4 Montaż czarnego klipa

 1. Dosuwamy wkręt jak na rysunku, wkręcamy wkręt nie dokręcając do końca,
 2. Dosuwamy kolejną deskę i wkręcamy wkręt nie do końca,
 3. Po dosunięciu deski i wkręceniu kolejnego klipsa, dokręcamy poprzedni klips kluczem TX20, nie przesadzając z siłą dokręcenia,
 4. Czynność te powtarzamy, pamiętając o dociskaniu deski przed przykręceniem kolejnego klipsa.

Rys.5 Montaż czarnego klipsa – kontynuacja

UWAGA! Przy użyciu legara systemowego z kanałem śrubowym, montaż klipsa odbywa się bez uprzedniego nawiercania.

 

© 2019 System Peter PICLIP. All Rights Reserved.